PERMANENTKA OD 590,-/MĚS | SQUASH OD 100,-/HOD

REZERVACE: +420 721 849 070

Squash

Squash je 150 let starý halový sport. Historie sahá ale i dále, kdy zárodky vznikly nejprve v anglických věznicích a později byly rozvinuty v anglických výběrových školách. Podivný vývoj a souvislost se hledá těžko, ale je tomu tak.

Název hře dali právě studenti, kteří přišli na to, že pinkat si o zdi propíchnutým míčkem je mnohem zábavnější než s originálním. Míček se tak při nárazu na stěnu více smáčkne (angl. squash = zmáčknout, rozmáčknout), méně se odrazí a tak se musí víc běhat a makat.

Hraje se raketami o něco menšími než tenisovými, ale výrazně subtilnějšími a lehčími. Míček je jen o něco málo větší než míček na stolní tenis, ale je gumový a měkký. Je vyráběn v pěti úrovních tvrdosti označených barevnými tečkami. Většina hráčů, včetně profesionálů, hraje tím se dvěma žlutými tečkami, který skáče nejméně.

Kurt se skládá ze čtyř stěn a dřevěné palubovky. Přední stěna je více jak dvounásobně vyšší než zadní, která je většinou skleněná. Právě tyto čtyři stěny a minimální náklady na vybavení dávají squashi popularitu. Na rozdíl od ostatních raketových sportů si jej totiž zahraje i ten, který přišel poprvé. Stačí se raketou trefit do míčku a zahrát ho nad čáru na čelní stěně, která je 48cm od země. Když míček nevyletí z kurtu, byl to úspěšný úder a hraje soupeř. A tak je relativně jednoduché udržet míček ve hře. Nemusíte tedy dlouze trénovat techniku, abyste si zahráli a pořádně se zpotili. A protože míček opravdu moc neskáče, tak si rozhodně zaběháte a to hned od první minuty.

Na to, abyste si zahráli, stačí jakékoli sálové boty, triko a šortky nebo sportovní sukně pro dámy. Raketa a míček se dají za menší poplatek půjčit přímo ve squash centru. Pokud se rozhodnete hře věnovat pravidelně, tak raketu pořídíte od 1.000,- do 3.000,- Kč.

Na kurtě je občas „málo místa" a tak hlavním pravidlem je opatrnost a ohleduplnost, aby při zápalu ve hře nedošlo ke zranění. Squash je gentlemanská hra, která poskytne vyžití a najisto propocené triko každému, tak vzhůru mezi čtyři zdi!

Ceník - Squash

K dispozici jsou pro Vás dva squashové kurty.

Pro zamluvení kurtu a přehled o volných hodinách doporučujeme
využít náš rezervační systém

 Základní cenaStudent / DůchodceČlenové klubu Power Fitness
Squash Cena/hod Cena/hod Cena/hod
7-16hod 120 Kč 120 Kč 100 Kč *
16-22hod 150 Kč 150 Kč 120 Kč *
So, Ne 120 Kč 120 Kč 100 Kč *

* max. 12 kurtohodin měsíčně 

Fotogalerie - Squash

Členství v klubu Power Fitness

S členstvím v klubu Power Fitness získáváte nejen zvýhodněnou permanentku s neomezeným vstupem, ale i celou řadu výhod, jako jsou slevy na squash, stolní tenis a suplementy. 

Pro návštěvníky Power Fitness je k dispozici parkování 3 hodiny ZDARMA v NG Plaza.